Skip to content

CZDanol/StrawLumen

Repository files navigation

Straw Lumen

Screenshot 1 Screenshot 2

Straw Lumen je freeware česká alternative pro OpenSong s několika dalšími funkcemi.

Promítání písní. Straw Lumen umožňuje promítání slov písní na druhém monitoru. Lze nastavit obrázek pozadí, barvu a písmo textů, ohraničení apod.

PowerPoint prezentace. Kromě písní z databáze lze z programu promítat i libovolné prezentace PowerPoint (aplikace PowerPoint musí být na počítači nainstalována). Snímky lze přepínat manuálně, prezentace se dá ale i přepnout do automatického módu, kdy se využívá časování přechodů snímků z prezentace.

Biblické verše. Aplikace obsahuje databázi Biblí v několika různých překladech a další lze stáhnout z internetu. Verše lze promítat stejným způsobem jako písně, powerpointové prezentace atp.

Obrázky a videa. Lumen má integrovaný přehrávač videí. Dále lze také promítat obrázky, a to manuálně nebo s nastavitelným intervalem procházení.

Webové stránky. Na promítanou obrazovku můžete také načíst webovou stránku. V programu je zabudovaný plnohodnotný webový prohlížeč s Javascriptem, takže stránka je plně interaktivní. Pokud umíte psát v HTML/JS, můžete promítat naprosto cokoli.

OpenSong import/export. Aplikace umí importovat i exportovat z/do formátu OpenSong.

Editor písni. Lumen obsahuje jednoduchý, ale nápomocný editor písní s akordy. Akordy se oproti formátu OpenSong nezapisují na samostatný řádek, ale vkládají se přímo do textu na to místo, kde má být akord zahrán. Název akordu se zapisuje mezi [hranaté závorky] (Ctrl+Alt+F, Ctrl+Alt+G).

Transpozice akordů. V editoru písní lze jedním kliknutím transponovat akordy.

Kopírování akordů mezi slokami. Editor umí vzít akordy z jedné sloky a zkopírovat je na správná místa v jiné sloce. Pozici akordů určuje podle počtu slabik před akordem od začátku řádku. Případné korekce, kdy verše obsahují rozdílné počty slabik, lze provést jednoduše díky funkci, která umožňuje posouvat akordy v textu po slabikách.

Vytváření zpěvníků. Aplikace umožňuje vytvoření zpěvníku ve formátu PDF (vhodné pro tisk) a HTML (vhodné pro zobrazování na mobilu atp.) ze zvolených písní. Formu zpěvníku lze v mnohém přizpůsobit, aby se dal uplatnit v různých situacích.

Stáhnout

Dodatečné materiály

Odkazy

About

Song w/ chords editor, lyrics & presentations projection software, songbook generator

Resources

License

Stars

Watchers

Forks

Packages

No packages published