Skip to content
@acikyazilimagi

AYA | Açık Yazılım Ağı

Açık Yazılım Ağı

Bizler yazılım sektöründe halihazırda profesyonel olarak yer alan gönüllüleriz. Kahramanmaraş'ta gerçekleşen ve 10 ili etkileyen deprem sonrası resmi kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının kullanımına yönelik açık kaynak kodlu teknolojilerin geliştirilmesi için bir araya geldik.

Zaten mesleki anlamda çok fazla paylaşımlarda bulunduğumuz sosyal medya ağlarımızdaki çağrımız kısa süre içerisinde yankı bularak alanında uzman binlerce profesyonelin gönüllü olarak projeye katılmasını sağladı. Deprem sonrası hayati önem taşıyan sorunları çözebilecek teknolojileri sunabilmek için AFAD, AHBAP, AKUT gibi bir çok resmi kurum ve sivil toplum kuruşu ile irtibatta kaldık ve dış hizmet sağlayıcı olarak hareket ettik. Birçok kurumsal firmadan insan ve altyapı desteği aldık.

Şu anda discord sunucumuzda 20,000'i aşkın gönüllü yazılım sektörü çalışanı herhangi bir felaket anında uçtan uca saha ekiplerine yardımcı olabilecek bilişim sistemlerini açık kaynaklı olarak geliştiriyorlar. Afet anında, öncesinde ve sonrasında kullanılmak üzere resmi kurumların ve sivil toplum kuruluşların erişimi için bağımsız gönüllüler ile açık kaynak olarak geliştirilen teknolojilere afet.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Popular repositories

 1. afet-org afet-org Public

  HTML 1.1k 73

 2. deprem-yardim-frontend deprem-yardim-frontend Public

  release canditate: https://rc.afetharita.com/

  TypeScript 912 298

 3. deprem-yardim-backend deprem-yardim-backend Public archive

  afetharita.com backend projesi

  Python 390 82

 4. deprem-yardim-backend-go deprem-yardim-backend-go Public

  Go 292 63

 5. afet-destek-org afet-destek-org Public archive

  Bu uygulama, ihtiyaç sahibi depremzedelerin hangi adreste, nelere ihtiyaçları olduğu ve iletişim alma yöntemi bilgilerini ekleyebildiği; aynı zamanda girilen ihtiyaç taleplerinin listelenerek yardı…

  Dart 176 66

 6. deprem-io-backend deprem-io-backend Public

  current back Deprem.io is a platform to help with the recent earthquakes in Turkiye

  JavaScript 75 29

Repositories

Showing 10 of 55 repositories

People

This organization has no public members. You must be a member to see who’s a part of this organization.

Top languages

Loading…

Most used topics

Loading…