No description, website, or topics provided.
Branch: master
Clone or download
Fetching latest commit…
Cannot retrieve the latest commit at this time.
Permalink
Type Name Latest commit message Commit time
Failed to load latest commit information.
.idea
functions
public
src
.firebaserc
.gitignore
database.rules.json
firebase.json
package.json
readme.md
storage.rules
yarn.lock

readme.md

Co to jest tak właściwie Conejito?

Nie co, tylko kto! Conejito to królik obieżyświat, turysta z Meksyku, aktualnie przebywający w Poznaniu, który chętnie odpowie na Twoje pytania. Nie potrafisz odnaleźć się w mieście? Nie wiesz gdzie zjeść dobrego hamburgera? Gdzie zwiedzić zabytki? Gdzie aktualnie dzieją się ciekawe wydarzenia? Co jeszcze chodzi Ci po głowie? Zadaj pytanie, a Conejito postara się na nie jak najlepiej odpowiedzieć.

Plany na przyszłość

Conejito nie ma zamiaru przebywać całe życie w tym samym miejscu. Ma ochotę zwiedzić cały świat, poznawać nowe miasta, a swoimi doznaniami dzielić się z Tobą. Pozwól dostosować swoje preferencje do szukanych miejsc na podstawie Twojej rozmowy z Conejito, następnym razem będzie wiedział, że interesują Cię restauracje z menu dla wegetarian.

Zastosowane technologie

Any application that can be written in JavaScript, will eventually be written in JavaScript.” ~ Jeff Atwood

Poważnie podchodząc do powyższego prawa, nasze preferencje językowe obracaliśmy wokół JavaScript. Interfejs użytkownika stworzyliśmy przy pomocy biblioteki React. Skorzystaliśmy z podejścia „server less”, a precyzyjniej z usługi Firebase, która umożliwiła nam ukrycie logiki aplikacji w funkcjach chmurowych, a dane w bazie danych czasu rzeczywistego.

Wykorzystane API

W przetwarzaniu języka naturalnego pomógł nam Dialogflow, natomiast miejsca z poszczególnych miast na mapie wprowadzaliśmy do naszej bazy przy użyciu Google Web Places API. Autorzy: Tomasz Gil, Piotr Ptak, Rafał Rudol, Marta Sitkowska