Skip to content
master
Go to file
Code

Latest commit

 

Git stats

Files

Permalink
Failed to load latest commit information.
Type
Name
Latest commit message
Commit time
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

README.md

Platební brána ČSOB

Platební brána ČSOB poskytuje služby akceptace karet (Visa, Visa Electron, Visa VPAY, MasterCard, Maestro, DinersClub, mobilní peněženky MasterPass), Apple Pay, Mall Pay a platebních tlačítek ČSOB & Poštovní spořitelny v online prostředí obchodů, služeb a mobilních aplikací. K využití služeb brány je nutné uzavření slouvy s bankou.

1. Platební brána ČSOB a objednávka služeb

Produktové informace najdete na https://platebnibrana.csob.cz. Máte-li zájem o obchodní nabídku a uzavření smlouvy o online akceptaci karet s ČSOB, vyplňte, prosím, kontaktní formulář na stránce, nebo kdykoli volejte na 800 150 150.

2. Specifikace API, jak integrovat a testovat

Platební brána má momentálně dvě rozhraní. Hlavní rozhraní eAPI je moderní RESTful API pro komunikaci e-shopu s platební bránou a také základ pro rozvoj nových služeb. Kombinuje do jednoho interfacu jak transakční, tak obslužné funkce. Aktuálně je podporované ve verzích 1.0, 1.5, 1.6, 1.7 a 1.8. Doporučujeme při implementaci používat nejnovější verzi. Starší verze budou postupně uzavírány, počínaje verzí 1.0 na začátku roku 2020.

Druhým rozhraním je Legacy API, které umožňuje přechod z již používané brány GP Webpay pro většinu obchodníků bez vývoje. Legacy API podporuje základní trasakční funkce, nepodporuje však funkce související se zjišťováním stavu transakcí a správou objednávek. Pokud ve Vašem e-shopu používáte SOAP rozhraní původní platební brány GP Webpay pro zjišťování stavů objednávek, implementujte, prosím, rovnou nové eAPI, protože Legacy API tuto funkci nemá. Legacy API nebude již nadále rozvíjeno a bude na počátku roku 2020 uzavřeno.

Než začnete bránu do vašeho shopu nebo mobilní aplikace eAPI integrovat, podívejte se, prosím, do Wiki. Najdete zde kompletní dokumentaci k eAPI mezi e-shopem a bránou, návod jak simulovat různé transakční stavy a jaké používat testovací karty.

Návod na migraci z platební brány ČSOB GP Webpay na novou platební bránu ČSOB najdete zde.

3. Repozitář

V repozitáři najdete ukázkovou PHP, Java a .NET integraci. Z repozitáře si také stáhněte veřejný klíč brány, který budete potřebovat pro zabezpečení komunikace s platební bránou. Vlastní sadu klíčů si pak vygenerujte pomocí online nástroje, který jsme pro vás připravili na https://platebnibrana.csob.cz/keygen/. Klíče pro iBránu (otevřené vývojové prostředí přístupné beze smlouvy) si můžete vygenerovat na https://iplatebnibrana.csob.cz/keygen/

K dispozici jsou i řešení třetích stran, jejichž použití je pouze na Vašem uvážení např:

ondrakoupil

slevomat

4. Problémy a pomoc při jejich řešení

Nejrychleji najdete pomoc v sekci často kladených otázek. Technická sekce je věnována zejména integraci, ve funkční a obchodní části se dozvíte více o bráně a službách banky. Větší detail k některým již dříve řešeným problémům najdete v issues.

About

Dokumentace ČSOB platební brány a jejího eAPI pro platby platebními kartami, Apple Pay, Mall Pay, peněženkou MasterPass a platebními tlačítky ČSOB a Poštovní spořitelny.

Topics

Resources

License

Releases

No releases published
You can’t perform that action at this time.