Skip to content

Spotkania::2 lutego 2021

kpc21 edited this page Mar 11, 2021 · 4 revisions

Spotkanie organizacyjne HSŁ – 2 lutego 2020 r.

Obecni

  1. d33tah
  2. kpc
  3. pmysl
  4. BluRaf
  5. olewales
  6. A_cytP450
  7. Keijo

Agenda

  1. W spejsie pojawiło się dużo monitorów.
    1. Pozbawione są nóg – nogi się pojawią, czy też musimy sami sobie coś zorganizować (część z tych monitorów wydaje się być kompatybilnych ze standardem VESA, ale nie wszystkie)?
    2. Część z tych monitorów jest na zwykły kabel komputerowy 230 V, część wymaga zewnętrznego zasilacza. To samo - będą te zasilacze, czy musimy samemu sobie coś ogarnąć?
    3. Z monitorów nie da się skorzystać ze względu na niedobór kabli sygnałowych. Przydałoby się zorganizować (nie tylko ze względu na te monitory):
      1. Trochę kabli VGA-VGA (aktualnie mamy dwa na stanie)
      2. Co najmniej jeden kabel DVI-HDMI (co najmniej jeden monitor ma DVI, jeszcze do sprawdzenia jest, czy nie więcej)
      3. Jakieś kable HDMI-HDMI
      4. Jakieś kable z tego małego wariantu HDMI, co jest np. w Raspberry Pi, na normalne HDMI (przyda się też do Raspberry Pi)
      5. Może coś z DisplayPortem i USB 3
    4. Kable wideo (szczególnie HDMI) są raczej drogie... ma ktoś pomysł, jak je tanio pozyskać? Może jakieś źródło kabli używanych? Z nowych – dosyć tanim dostawcą w Łodzi jest Sat Serwis, ul. Północna http://satserwis.pl https://sklep.satserwis.pl/product/search/3/description/accuracy/desc/0?query=hdmi ~kpc
  2. Kwestia dysków: jakie bierzemy?

Monitory

Wszystkie są 4x3

kpc: jeden fajny, jeden miał DVI,

BluRaf: 3 Delle, 1 Samsung, 1 e-machines

Action items:

  1. Ogłosić na liście mailingowej, że polujemy na kable HDMI/DVI/VGA albo przejściówki
  2. Ogłosić plan kupna MX500 500GB (rezerwacja 500-600zł).
  3. Ogłosić piątkowe spotkanie z tematem "afl-fuzz"
  4. Ogłosić następnego spotorga

Przemigrowano z pada https://pad.hs-ldz.pl/gk1v8SjSQDev3KMaZ1bCXw. Znajdziesz tam historię edycji sprzed migracji.


Clone this wiki locally