Skip to content

Spotkania::24 listopada 2020

Jacek Wielemborek edited this page Mar 3, 2021 · 3 revisions

Spotkanie HSŁ – 24 listopada 2020

Obecni

  1. BluRaf
  2. kpc
  3. nuke
  4. Jacek
  5. A_cytP450
  6. TadeusTaD
  7. Piotrek M
  8. OleWales
  9. Kejdżo (na chwilę)
  10. Beniamin

Agenda

  1. wyrzucanie śmieci (brudny styropian, który już kilka razy zabrudził białe ściany) ~ Aleksy W
    • co z tą rurą w przedpokoju?
      • dla niezorientowanych, mamy dłuuuuuuuugi tekturowy rulon, chyba po wykładzinie
        • \/\/ można przeciąć i gdzieś schować/wyrzucić.
      • może się potencjalnie przydać do jakichś projektów, ale takiego długiego chyba nie ma gdzie przechować... ale jak go by przeciąć na pół, może by się udało go wrzucić na ten regał w pomieszczeniu przejściowym na samą górę?
  2. budżet na grudzień? ~ Aleksy W
    • czajnik
      • moja propozycja: najtańszy z marketu
  3. tematy składek + propozycja zakładania wątku na forum, jeśli po 10 min. dyskusji nie przyjdziemy do żadnego wniosku. ~ Aleksy W
  4. Polityka rzeczy leżących luzem / nieopisanych zalegających w HS-ie oraz rzeczy przynoszonych (IMO ludzie powinni się też deklarować, jaki jest status rzeczy przynoszonej do HS-u: pożyczka/darowizna/rzecz prywatna nie do ruszania)
  5. Temat pudełek
  6. Temat zamku

Rulon

Kilka osób jest za wyrzuceniem

Pojedyncze osoby za zatrzymaniem po przecięciu na pół

  • argument: jeśli uda się to wrzucić na górę, nie będzie przeszkadzać, a może się kiedyś przydać w jakimś projekcie

Czajnik

Kupić przy okazji będąc w jakimś markecie typu Auchan?

Na Alledrogo jest za 25 zł + 5 zł wysyłka do kiosku Ruchu: https://allegro.pl/oferta/czajnik-elektryczny-2l-stal-nierdzewna-inox-1500w-9444078276 -- ale bardzo chiński

Pudełka

  • kartony - Nuke powiedział, że może się tym zająć i ogarnąć w ciągu najbliższych 2 tygodni
  • problem z dostępem do HS-u (bo trzeba pożyczyć klucz) ~ Nuke

Zamek

  • uklad do zasilania akumulator żelowy (UPS) zasilanie zamka jest 8-12V ~Nuke

BluRaf prywiezie UPS-a

Sobota - ogarnianie zamku w HS-ie

Kwestia składek

  • Propozycja BluRafa: 50 zł dla osób spoza Łodzi i studentów
  • spejs vs slav squat
  • założyć wątek na forum nt wymarzonego sprzętu, gdybyśmy mieli nieskończoność kasy
  • 200zł miesięcznie przenosić do rezerwy. docelowo: okres wypowiedzenia/karne opłaty za internet, 3 czynsze na remont, księgowa
  • Nuke: powinniśmy mieć jakiś oddzielny fundusz, pieniądze które są teraz na koncie kontrolowanym przez Jacka nie powinny być od razu przelane na konto spejsu. inaczej np nie możemy kupić flachy jako prezent, bo nie możemy jej zaksięgować, a bez księgowania jest to defraudacja. nie możemy też zaksięgować rzeczy od ludzi bez działalności
    • od ludzi bez działalności chyba się da, ale jest upierdliwe (trzeba spisać jakąś umowę sprzedaży, czy coś); bardziej chodzi o to, że nie można kupić rzeczy, która w oczywisty sposób nie wpisuje się w zakres działalności Spejsu
    • pomysł: fundusz "prywatny" finansowany ze spożywki np. Club-Mate
      • tylko Warszawa każdy HS miał/ma problem z tym, że ludzie nie wpisują się na listę produktów które biorą z spiżarni, rozwiązaniem w przypadku HS-waw była maszyna vendingowa. Tam gdzie nie ma vending ludzie maja inne systemy zarzadzania + bardzo intensywne i natarczywe upominanie zapominalskich.

Czasowe zwolnienie/obniżenie składek dla niepłacących

Do przegłosowania na forum w dziale dla składkowiczów - czy godzisz się na ten scenariusz:

  1. ogłaszamy dwutygodniowe okienko na zgłoszenie się do czasowego obniżenia/zwolnienia ze składek członków założycieli, które na ten moment nie płacą składek
  2. osoby które się zgłoszą, dogadają się z zarządem i dostaną możliwość samodzielnego dostępu do spejsu
  3. oferta wygaśnie jeśli stanie się wcześniejszy z dwóch terminów: a) powrót Polski do trybu zielono-żółtego (~~?) b) zarejestrowanie stowarzyszenia
    • jako (a) potraktowałbym raczej moment, w którym uczelnie zaczynają działać chociaż częściowo nie-zdalnie; tryb żółto-zielony w zasadzie nic nie zmienia, bo nadal są duże ograniczenia w postaci, że np. dużo ludzi pracuje zdalnie i nie przyjeżdża do Łodzi

Czy powinny składki być wpisane w statut?

Nie.

Ja bym się raczej zastanowił, kto powinien decydować o wysokości składek: walne czy zarząd (teraz jest walne).

zakładamy sondaż

  • jaki? xD
    • (Czy powinny składki być wpisane w statut?) O_o
      • po co?
        • chyba żaden HS nie ma tego wpisanego - z tego co wiem, to mało które stowarszyszenie to wpisuje, bo to chyba nie daje nam żadnych korzyści
          • nie daje, bez sensu
          • jak nie będzie wpisane, nie ma potrzeby przepychać tego przez sąd

Przychodzenie z partnerką/partnerem do spejsu

"ja to bym chciał, żeby było jasno określone, jaka rotacja dziewczyn jest dozwolona"

  • czy można przychodzić codziennie z inną dziewczyną/chłopakiem?

Z jaką liczbą unikalnych osób ma być można przyjść w jakimś okresie?

  • maks. 2 ?
  • min. 15 ?

Nie róbmy ze Spejsu drugiej Elektrody.pl ... Please don't overregulate the Space

Proszę, wprowadzenie przepisów na wszystko, co się da to raczej antypattern

Czy powinna być stawka starving dla studentów

  • czy tylko dla studentów?
    • chyba większość osób jest za tylko dla studentów; główny argument: transparentność
  • czy nas na to stać?

"Jeśli największa dupa, w jakiej możemy się znaleźć, jest dupą umiarkowaną, to wtedy to przejdzie"

Rzeczy leżące luzem

Powinniśmy wdrożyć system nalepkowy

np. zielona -- rzecz publiczna, taka że można nawet wziąć do domu czerwona -- rzeczy prywatna żółta -- rzecz HS-owa pomarańczowa -- rzecz prywatna udostępniona HS-owi


Przemigrowano z pada https://pad.hs-ldz.pl/aPQpWcUbTvWwEdwsxB0ulQ. Znajdziesz tam historię edycji sprzed migracji.


Clone this wiki locally