-
Notifications
You must be signed in to change notification settings - Fork 1
Spotkania::8 grudnia 2020
- d33tah
- BluRaf
- TadeusTaD
- cytP450
- kpc
- PMyśl
- olewales
- kszmigiel
- kujaw
- Czy potrzebujemy ściślej kontrolować wydatki? Case study z soboty
- Mój szef może nam się dorzucić do sprzętu. Router, czy coś innego?
- My raczej potrzebujemy solidnego AP, jako router chyba to pfSense się sprawdza (chyba, że nie, ale jest fajne)
- ktoś na Telegramie pisał, że ruch gigabitowy może pokonać tego "routera"
- no to może jednak, faktycznie, taki dedykowany pewnie będzie miał jakąś sprzętową akcelerację
- ktoś na Telegramie pisał, że ruch gigabitowy może pokonać tego "routera"
- My raczej potrzebujemy solidnego AP, jako router chyba to pfSense się sprawdza (chyba, że nie, ale jest fajne)
- W sobotę może wpaść Adam, znajomy d33taha
- a niech wpada, może też napisać na kanale po prostu ~kpc
- jeszcze nie mamy spawarki
- a niech wpada, może też napisać na kanale po prostu ~kpc
Bez enterów ucina tekst na dole tego pola, gdzie się go wpisuje, gdy ktoś coś dopisze.
Tak ~kpc Tak ~bluraf Tak ~TadeusTaD (3x Tak :))
Jak ktoś kupuje bez skonsultowania wydatku wcześniej, to ryzykuje że nie dostanie zwrotu.
- i to jest okej ~kpc
- wiadomo, że jak jest coś oczywistego że jest potrzebne, to kupujemy; ryzyko, że to nie zostanie klepnięte jest małe ~kpc
- ja się obawiam, że jak zrobimy bez fizycznego spotkania na miejscu, sąd się nas zapyta, jak to spotkanie zorganizowaliśmy, skoro nie wolno ~kpc
- też pewnie sądowi nie będzie zależeć na tym, żeby nas uwalić
- 22 jest niegłupi, bo przed świętami, to jest więcej wolnego czasu ~kpc
no raczej musi być, bo wysokość składek jest u nas uchwalana przez walne, to mamy robić osobne walne? no tak jest, tyle razy na to zwracałem uwagę z pytaniem, czy nie wolelibyśmy inaczej, ale nikt się nie zainteresował
a jak inaczej ma być uchwalona przez walne, jak nie uchwałą?
- następny wtorek = założycielskie
- na liście mailingowej poprosić o deklaracje do zarządu i komisji
- w spejsie pojawi się dokument do podpisania z datą przyszłą = niedziela
- w poniedziałek idziemy z kompletem dokumentów do sądu
wtorek jest słaby, bo trzeba dojechać po pracy, może lepiej sobota? chyba, że faktycznie na mumble robimy
Jak nam odrzucą, bo zrobiliśmy nielegalnie spotkanie, a nadal będą restrykcje, to zrobimy spotkanie oficjalnie zdalnie, i tyle.
Deklaracja "będę na założycielskim, a potem przyjdę podpisać dokumenty do niedzieli":
- Jacek
- Aleksy W
- olewales
- BluRaf (?)
- kpc (99%)
- kszmigiel
- kujaw - tak, będzie, ale o 19:30
Do zapytania:
- thinkofher
- nuke
- księżak?
- pmysl
A nie możemy zrobić dłuższego okresu na podpisywanie tych papierów?
Jest okej, nie daję 100% gwarancji że przyjadę i się wpiszę, bo ten okres jest krótki, ale na 99% się wpiszę ~kpc
- Turris Omnia
- FPGA (jakie?)
- SDR (jakie?)
- https://pad.hs-ldz.pl/zJTFVOuMSLCqr8MAXqGnjQ#
- Drukarka etykiet (jaka? -> dyskusja na Telegramie)
- Brother ma łatwo dostępne taśmy
- Dymo
- Zebra
- pożądane ficzery:
- klawiatura QWERTY (lub możliwość drukowania z PC)
- przyśle na paczkomat na pl. Barlickiego
- powiadomienie od InPostu przyjdzie na telefon kpc
- Mikrotik (jaki?)
@Jacek, czy możesz, proszę, nie używać H1 do rzeczy innych, niż tytuł strony?
Ostatnio była dyskusja o tym, że tak robić nie należy, a my tu uskuteczniamy webmasterskie antypatterny.
Nie, nie i nie.

W większości sieci nie ma problemów z SMS-ami i dzwonieniem.
wybootował
ryzyko false positive
alerty od czujnika dymu
automatyczne wyłączanie przekaźników
monitoring
"jak ktoś ma pecha, to i w dupie palec złamie"
słabsze farelki
to nawet nie musi być ogrzewanie, nawet byle serwer może spowodować pożar
Ważne jest podpięcie czujnika do jakiegoś systemu powiadomień, bo inaczej będziemy mieć pożar z efektami dźwiękowymi.
https://allegro.pl/oferta/grzejnik-elektryczny-t17-2000w-z-termostatem-9708501291 ??? coś podobne https://allegro.pl/oferta/grzejnik-panel-podczerwien-energooszczedny-1500w-9805908176 https://allegro.pl/oferta/grzejnik-elektryczny-energooszczedny-icon-15-1500w-9615334114 Grzejnik cyfrowy
https://github.com/hakierspejs/asciinema_player_with_audio
- Oko się mniej męczy, gdy wszystko na ekranie jest w tym samym kolorze (bez względu na to, czy w jasnym, czy w ciemnym)
- tylko czy czarny tekst na czarnym tle to na pewno dobry pomysł?
- wersja dla niewidomych
- Pascal :) czy tam jakieś Delphi
dzięki za entery ~kpc
Przemigrowano z pada https://pad.hs-ldz.pl/RYMrtIMvTMGUgQX4qrDvyg. Znajdziesz tam historię edycji sprzed migracji.
Strona główna || O nas || Organizacja || Miejsce || Projekty || Więcej
-
- Serwisy HSŁ
- Kanały komunikacji
- Bazy danych
- Marketing i media społecznościowe
- Sieć i serwery – architektura 🔗
- Webdev i hosting
-
Infrastruktura fizyczna – siedziba
- Zamek
- Dojazd i przydatne obiekty w okolicy
- Sieć i serwery – architektura 🔗
- Wyposażenie
- Instalacje
- Chciejlista 🔗
- HSŁ Lost&Found 🔗

