Skip to content

Spotkania::8 grudnia 2020

Jacek Wielemborek edited this page Mar 3, 2021 · 3 revisions

Spotkanie HSŁ – 8 grudnia 2020

Obecni

  1. d33tah
  2. BluRaf
  3. TadeusTaD
  4. cytP450
  5. kpc
  6. PMyśl
  7. olewales
  8. kszmigiel
  9. kujaw

Agenda

  1. Czy potrzebujemy ściślej kontrolować wydatki? Case study z soboty
  2. Mój szef może nam się dorzucić do sprzętu. Router, czy coś innego?
    • My raczej potrzebujemy solidnego AP, jako router chyba to pfSense się sprawdza (chyba, że nie, ale jest fajne)
      • ktoś na Telegramie pisał, że ruch gigabitowy może pokonać tego "routera"
        • no to może jednak, faktycznie, taki dedykowany pewnie będzie miał jakąś sprzętową akcelerację
  3. W sobotę może wpaść Adam, znajomy d33taha
    • a niech wpada, może też napisać na kanale po prostu ~kpc
      • jeszcze nie mamy spawarki

Use case enterów

Bez enterów ucina tekst na dole tego pola, gdzie się go wpisuje, gdy ktoś coś dopisze.

Czy słychać Jacka?

Tak ~kpc Tak ~bluraf Tak ~TadeusTaD (3x Tak :))

Wydatki

Jak ktoś kupuje bez skonsultowania wydatku wcześniej, to ryzykuje że nie dostanie zwrotu.

  • i to jest okej ~kpc
    • wiadomo, że jak jest coś oczywistego że jest potrzebne, to kupujemy; ryzyko, że to nie zostanie klepnięte jest małe ~kpc

Założycielskie

  • ja się obawiam, że jak zrobimy bez fizycznego spotkania na miejscu, sąd się nas zapyta, jak to spotkanie zorganizowaliśmy, skoro nie wolno ~kpc
    • też pewnie sądowi nie będzie zależeć na tym, żeby nas uwalić
  • 22 jest niegłupi, bo przed świętami, to jest więcej wolnego czasu ~kpc

no raczej musi być, bo wysokość składek jest u nas uchwalana przez walne, to mamy robić osobne walne? no tak jest, tyle razy na to zwracałem uwagę z pytaniem, czy nie wolelibyśmy inaczej, ale nikt się nie zainteresował

a jak inaczej ma być uchwalona przez walne, jak nie uchwałą?

  1. następny wtorek = założycielskie
  2. na liście mailingowej poprosić o deklaracje do zarządu i komisji
  3. w spejsie pojawi się dokument do podpisania z datą przyszłą = niedziela
  4. w poniedziałek idziemy z kompletem dokumentów do sądu

wtorek jest słaby, bo trzeba dojechać po pracy, może lepiej sobota? chyba, że faktycznie na mumble robimy

Jak nam odrzucą, bo zrobiliśmy nielegalnie spotkanie, a nadal będą restrykcje, to zrobimy spotkanie oficjalnie zdalnie, i tyle.

Deklaracja "będę na założycielskim, a potem przyjdę podpisać dokumenty do niedzieli":

  1. Jacek
  2. Aleksy W
  3. olewales
  4. BluRaf (?)
  5. kpc (99%)
  6. kszmigiel
  7. kujaw - tak, będzie, ale o 19:30

Do zapytania:

  1. thinkofher
  2. nuke
  3. księżak?
  4. pmysl

A nie możemy zrobić dłuższego okresu na podpisywanie tych papierów?

Jest okej, nie daję 100% gwarancji że przyjadę i się wpiszę, bo ten okres jest krótki, ale na 99% się wpiszę ~kpc

Ewentualny hajs od szefa d33taha - na co byśmy wydali?

  1. Turris Omnia
  2. FPGA (jakie?)
  3. SDR (jakie?)
  4. https://pad.hs-ldz.pl/zJTFVOuMSLCqr8MAXqGnjQ#
  5. Drukarka etykiet (jaka? -> dyskusja na Telegramie)
    • Brother ma łatwo dostępne taśmy
    • Dymo
    • Zebra
    • pożądane ficzery:
      • klawiatura QWERTY (lub możliwość drukowania z PC)

Router/AP od bella z KRK

  • przyśle na paczkomat na pl. Barlickiego
  • powiadomienie od InPostu przyjdzie na telefon kpc
  • Mikrotik (jaki?)

Jak było w niedzielę

@Jacek, czy możesz, proszę, nie używać H1 do rzeczy innych, niż tytuł strony?

Ostatnio była dyskusja o tym, że tak robić nie należy, a my tu uskuteczniamy webmasterskie antypatterny.

Nie, nie i nie.

Pinefon

W większości sieci nie ma problemów z SMS-ami i dzwonieniem.

Update na temat laptopa Jacka

wybootował

Dyskusja nt. tego, czy zdalne włączanie ogrzewania to zagrożenie

ryzyko false positive

alerty od czujnika dymu

automatyczne wyłączanie przekaźników

monitoring

"jak ktoś ma pecha, to i w dupie palec złamie"

słabsze farelki

to nawet nie musi być ogrzewanie, nawet byle serwer może spowodować pożar

Ważne jest podpięcie czujnika do jakiegoś systemu powiadomień, bo inaczej będziemy mieć pożar z efektami dźwiękowymi.

https://allegro.pl/oferta/grzejnik-elektryczny-t17-2000w-z-termostatem-9708501291 ??? coś podobne https://allegro.pl/oferta/grzejnik-panel-podczerwien-energooszczedny-1500w-9805908176 https://allegro.pl/oferta/grzejnik-elektryczny-energooszczedny-icon-15-1500w-9615334114 Grzejnik cyfrowy

Askjinema

https://github.com/hakierspejs/asciinema_player_with_audio

Github wprowadził czarną skórkę

  • Oko się mniej męczy, gdy wszystko na ekranie jest w tym samym kolorze (bez względu na to, czy w jasnym, czy w ciemnym)
  • tylko czy czarny tekst na czarnym tle to na pewno dobry pomysł?
  • wersja dla niewidomych

Dostępne są źródła Dev-Cpp

  • Pascal :) czy tam jakieś Delphi

Licencjonowanie Winzgrozy

Czy zmieniamy hymn Spejsu z Barki na Numa Numa Jej?


dzięki za entery ~kpc


Przemigrowano z pada https://pad.hs-ldz.pl/RYMrtIMvTMGUgQX4qrDvyg. Znajdziesz tam historię edycji sprzed migracji.


Clone this wiki locally