Skip to content
master
Switch branches/tags
Code
This branch is up to date with master.
Contribute

Latest commit

 

Files

Permalink
Failed to load latest commit information.
Type
Name
Latest commit message
Commit time
C4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
etc
 
 
ill
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
svc
 
 
t
 
 
 
 
 
 
 
 
xt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pravidla vývoje KohaCZ

Gitter

Tento repozitář provozuje česká komunita Koha, která je složená z aktivních zástupců knihoven provozujících tento otevřený knihovní systém a vývojářů. Jeho cílem je soustředit výsledky vývoje lokálních rozšíření a úprav na jedno místo a usnadnit tím samotný voývoj i distribuci. Do vývoje se může zapojit kdokoli, pokud bude respektovat pravidla sepsaná níže.

Na GitHubu budeme aktivně udržovat dvě větve, master a production.

Master větev kopíruje oficiální repozitář Koha, production je vždy aktuální vychází stable verze (mění se tedy každých cca 6 měsíců).

Změny se aplikují na větev production vždy, když se dokonči logický celek vývoje, který by stálo za to zavést do produkce.

Při aplikaci změn je třeba myslet na to, že větev production může používat jinou verzi, než větev master. Vždy je nutné při vývoji zvážit možnosti aplikaci patche na master i production. V případě, že to není možné má přednost master větev.

Po zavedení logického celku do větve production je zapotřebí nové změny otestovat. Pokud se při testování objevní chyby nebo neočekáváné chování, nemazejte poslední změny, ale snažit se o jejich opravu. Pokud chcete, abychom váš kód otestovali vložteho jako pull request.

Po úspěšném otestování nového kódu se vydá nový Release s následujícím postupem:

  1. Vytvoří se nový release tlačítkem Draft a new release
  2. Do Tag version se napíše čislo nové verze
  3. V Target se vždy vybere production
  4. Do Release title se napíše stručný popis změn
  5. Do Describe this release se napíše podrobný popis změn včetně výhod a nevýhod zavedení do produkce, pokud tedy nějaké jsou

Všechny naše patche po otestování naším týmem postupně přidáváme do oficiální Bugzilly a necháváme projít stadardní cestou schvalování na kvalitu. [Podrobnosti k vývoji na wiki Koha] (http://wiki.koha-community.org/wiki/Category:Development).

Seznam změn v KohaCZ oproti standardní instalaci.

Pokud budete mít jakékoli dotazy k vývoji pište na info@knihovni-system-koha.cz

Koha Logo

About

Koha is a free software integrated library system (ILS). Koha is distributed under the GNU GPL version 3 or later. Note: this is a synced mirror of the official Koha repo.

Resources

License

Packages

No packages published