New issue

Have a question about this project? Sign up for a free GitHub account to open an issue and contact its maintainers and the community.

By clicking “Sign up for GitHub”, you agree to our terms of service and privacy statement. We’ll occasionally send you account related emails.

Already on GitHub? Sign in to your account

Newsletter #11

Open
honzajavorek opened this Issue Aug 20, 2016 · 14 comments

Comments

Projects
None yet
7 participants
@honzajavorek
Member

honzajavorek commented Aug 20, 2016

Původní nápady:

Máme e-mailové adresy ze srazů, ale nic na ně neposíláme. Přitom by stálo za to lidem alespoň připomínat, že bude další sraz a o čem bude.

Kdyby se tomu chtěl někdo dlouhodobě věnovat, mohl by dělat "výběr z toho nejlepšího, co se za poslední měsíc událo v Pythonu (v ČR)".

Byly tady nějaké záblesky chtění ze stran organizátorů pražského Pyva a taky existoval nějaký prototyp od Martina Putniorze, ale nic se nyní neděje.

Další:

zpravodajstvi z ceskeho pythonu - rssko filtr na python / search napric twitter / vydane knizky v cestine / zdrojak tag python, root tag python, ... takove python hacker news

házelo by se to na Twitter, dalo by se to odebírat, mělo by to výstup na newsletter

Co já si teď myslím: Máme teď už http://blog.python.cz/, takže by newsletter mohl vycházet klidně jako článek na blogu a zároveň by se mohl rozeslat na maily.

@honzajavorek

This comment has been minimized.

Member

honzajavorek commented Aug 20, 2016

@starenka ses na tom chtěl nějak podílet myslim, tak tě tady jen tak náhodně pingnu

@frenzymadness

This comment has been minimized.

frenzymadness commented Aug 21, 2016

Nápad je to skvělý, ale má to dvě ale:

  • pro jedhono člověka to může být dost pracné (i když to částečně závisí na frekvenci)
  • jeden člověk bude mít vždy jen omezené množství zdrojů, kam se dívá pravidelně nebo kam se podívá jen pro účely newsletteru

Co to udělat takto:

  1. Založíme issue-only repo
  2. Pro každé vydání newsletteru uděláme Issue
  3. Budeme tam společně přispívat všichni, když kdokoli narazí na něco relevantního a zajímavého (zároveň se to tím stane ověřené, protože kdybych hledal sám články do newsletteru, možná bych některé z nich nečetl celé)
  4. Až toho bude dost nebo po určitém čase se z toho udělá článek na blog & hromadný email.

Pokud toho bude dost, může to vycházet pravidelně. To by asi bylo dobré i s ohledem na propagaci srazů a kurzů a taky aby to byl opravdu newsletter a nebyly tam neaktuální věci.

Co Vy na to?

@stlk

This comment has been minimized.

stlk commented Sep 13, 2016

@honzajavorek Zkusim udelat nejaky koncept a publikovat ho tady.

@kvbik

This comment has been minimized.

Member

kvbik commented Jan 10, 2017

mam pocit, ze tohle @lspdv a @zuzejk trosku rozjely, coz?

@honzajavorek

This comment has been minimized.

Member

honzajavorek commented Aug 26, 2017

No PyLadies (@zuzejk) rozjely vlastní mailing list a newsletter. Nějak jim to funguje. Mohli bychom se tím inspirovat a zavést to takto pro celý Python v ČR. Přijde mi, že se ten problém dá celkem snadno rozdělit na dvě části a to odráží i issues zde:

  • sběr adres #39
  • posílání nějakého obsahu #11

Sběr adres se musí udělat první a může fungovat nějakou dobu i bez toho, aby se cokoliv posílalo. Jakmile budeme mít vyřešený sběr, můžeme řešit jak třeba generovat newsletter z dostupných věcí (třeba z pyvec/python.cz#220) a kdo to bude dělat.

@hroncok

This comment has been minimized.

Member

hroncok commented Aug 26, 2017

Já bych to dělal obráceně. Začít obsahem, vydávat "newsletter" na blogu a když se ukáže, že jsme schopní to pravidelně a hlavně dlouhodobě tvořit, řešit rozesílání emailem. Newsletter představuje určitý závazek odběratelům, takže bych se do toho nehrnul, dokud neuvidíme, že to umíme psát.

@honzajavorek

This comment has been minimized.

Member

honzajavorek commented Aug 26, 2017

Zase ten mailing list je obecnější než newsletter. Jde i o pracovní nabídky atd. Slibem, že někomu něco v budoucnu pošleš, nezarmoutíš. A ve chvíli, kdy máš co poslat (třeba i jen to, že bude PyCon CZ), tak máš adresy, kam to můžeš poslat.

@lspdv

This comment has been minimized.

Member

lspdv commented Aug 26, 2017

@honzajavorek

This comment has been minimized.

Member

honzajavorek commented Aug 26, 2017

Nope, PyLadies newslettery jedou a newsletterovej človek je, je to @zuzejk. Mají ale přes prázdniny přestávku.

@lspdv

This comment has been minimized.

Member

lspdv commented Aug 26, 2017

@zuzejk

This comment has been minimized.

zuzejk commented Aug 28, 2017

(Když už to tady je jako konkrétní námitka, tak jen doplním, že účast na blížícím se PyWorkingu v MSD je dle organizátorky plná i bez newsletteru, info se rozesílalo mailem.)

A teď obecně k tématu na základě mých zkušeností s newsletterem pro pyladies:
Dost dobré by bylo, kdyby se mohl udělat nějaký automatický mail, který by se sám odeslal každý měsíc na mail organizátorům pravidelných aktivit a jejich odpověď (např co bude příští měsíc za téma Pyva, nebo za workshop + kdy a kde) by se někam uložila do archu/tabulky a odeslala by se mi jakožto tvůrci newsletteru kopie této odpovědi. Takže bych věděla, že to je ready.
Pro nepravidelné a náhodně přispěvatele do newsletteru by pak bylo udělátko, kam by vepsali, co chtějí do newsletteru dát - opět by se to uložilo do toho archu a přišla by mi kopie mailem. (Takoví náhodní přispěvatelé se zatím u Pyladies neobjevují, na druhou stranu jsme ani nikoho nikterak k takovým činnostem nemotivovali, takže o tom spíš nikdo mimo organizátorky a kouče ani neví.)
Různé tipy na akce / online kurzy / literaturu ohledně pythonu pro začátečníky se objevují hlavně na pyladies FB stránkách, takže v ideálním případě bych si to z FB mohla taky do toho archu nějak sosat.

Hlavní výhody tohoto návrhu: vyřešil by se hlavně problém s opakujícím se každoměsíčním sběrem informací od stejných lidí a navíc tím, že by odpovědi byly někde zaznamenány, tak v případě mé indispozice by si je mohl můj záskok snadno dohledat, nebo bych se mohla velmi jednoduše s někým střídat.

Tohle všechno je ale specifické pro náš pyladies newsletter, takže nevím, jestli se to nějak dá vztáhnout i na newsletter celokomunitní... Omlouvám se za dlouhý příspěvek. :)

@lspdv

This comment has been minimized.

Member

lspdv commented Aug 28, 2017

@honzajavorek

This comment has been minimized.

Member

honzajavorek commented Aug 28, 2017

@frenzymadness

This comment has been minimized.

frenzymadness commented Aug 28, 2017

Bezva nápad. Klidně ten výzvědný mail posílejte i mi.

PyLadies newsletter jsem nikdy neviděl a nevím jak moc je specifický pro Prahu, ale celkem by se mi líbilo, kdyby se do něj přidaly i věci týkající se ostatních a seznam odresátů by se rozšířil na celou republiku. Vycházím z toho, že když už se s tím někdo dělá, tak ať to má co nejvíce čtenářů, ale jak říkám, pokud je to hodně Praha-specifik, tak to asi nebude reálné.

Nebo, co takhle z toho udělat jeden společný i pro zbytek komunity mimo PyLadies a tím ještě zvětšit základnu čtenářů? Jak moc blbý a pracný je to nápad?

Sign up for free to join this conversation on GitHub. Already have an account? Sign in to comment