Türk Scala Kullanıcıları Grubu etkinlik ve belge arşivi.
Switch branches/tags
Nothing to show
Pull request Compare This branch is 1 commit ahead of vy:master.
Fetching latest commit…
Cannot retrieve the latest commit at this time.
Permalink
Failed to load latest commit information.
doc
img
README.md

README.md

Scala Türkiye

Herkese merhaba! scala-tr projesi altında Türkiye Scala Kullanıcıları Grubu olarak yaptığımız etkinliklerin belgelerine ve bağlantılarına ulaşabilirsiniz. Grup ve proje herkese açık olup, siz de GitHub hesabınızla projenin bir kopyasını oluşturup değişikliklerinizi yollayabilirsiniz. (Bunun nasıl yapılacağı ile ilgili ayrıntılara Forking a Repo ve Using Pull Requests yardım sayfalarından ulaşabilirsiniz.)

E-Posta Listesi

Google Groups altında etkin olarak kullanmakta olduğumuz, katılımın herkese açık olduğu bir Scala Türkiye e-posta listemiz mevcut.

Etkinlikler

Gerçekleştirmiş olduğumuz sosyal etkinliklere ve ilgili belgelere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

 • [2013-04-06] OYLG 2013, "Play 2 ve ReactiveMongo" Atölyesi

  Seminerde Mehmet Ali Gözaydın (@kubudik) sahnedeki isimdi. Kalabalıkta sandelyelere dağılan (yer yer çimlere uzanan) Çağdaş Şenol (@csenol), Fehmi Can Sağlam (@fehmicansaglam) ve Volkan Yazıcı (@yazicivo) tribünlerde amigoluk yaparak tazahüratta bulundu.

 • [2013-04-06] OYLG 2013, "Neden Scala?" Semineri

  Seminer Scala Türkiye ekibinden Çağdaş Şenol (@csenol), Fehmi Can Sağlam (@fehmicansaglam), Mehmet Ali Gözaydın (@kubudik) ve Volkan Yazıcı (@yazicivo) ile gerçekleştirildi. Seminerde Neden Scala? sorusuna cevap aranırken, Nokta'dan Erdem Ağaoğlu (@agaoglu) ve İletken/SocialWire/VNGRS co-founder'larından Deniz Oktar (@denizoktar) Scala kullanan firmalar olarak sunum yaptılar. Sunuma şuradan ulaşabilirsiniz.

 • [2013-02-17] Ankara NoSQL Topluluğu MongoDB ve Scala Workshop

  Sunum Çağdaş Şenol (@csenol) tarafından yapıldı. 1 Saat civarı süren sunumda List Processing üzerinden Stream processing anlatıldı. Örnekler Play in Iteratee leri uzerinden verildi. Sunum a ve örnek kodlara buradan ulaşabilirsiniz. Hangout videosu burada

 • [2013-02-07] Google Hangouts Buluşması

  Sunum Volkan Yazıcı (@yazicivo) tarafından yapıldı. Yaklaşık 45 dakikalık süre zarfında (kısa bir implicit classes girizgahı ile) string interpolation, streams, regular expressions, process execution konularından bahsedildi. Sunum belgelerine ODT ve PDF olarak ulaşabilirsiniz.

 • [2013-01-29] İstanbul HackerSpace 2. Scala Atölyesi

  Sunum Trabzon'dan Mehmet Ali Gözaydın (@kubudik) ve Ankara'dan Fehmi Can Sağlam (@fehmicansaglam) tarafından Google Hangouts üzerinde gerçekleştirildi, İstanbul HackerSpace'ten de 2. Scala Atölyesi başlığı altında izlendi. Sunumda Play Framework'ün 2. sürümü ile birlikte gelen yeni özellikler tartışıldı. Sunumun YouTube kaydına buradan ulaşabilirsiniz.

 • [2013-01-13] İstanbul HackerSpace 1. Scala Atölyesi

  Sunum Çağdaş Şenol tarafından İstanbul HackerSpace'te gerçekleştirildi. Sunumda Çağdaş'ın hazırladığı alıştırmalar (koans) üzerinden giriş seviyesinde Scala anlatıldı. Çağdaş'ın Scala Temelleri başlıklı Bilgi Üniversitesinde gerçekleştirmiş olduğu sunumlara buradan ulaşabilirsiniz.

Görseller

Gruba ait görsellere aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Telif Hakkı

Bu proje ve beraberinde dağıtılan belgeler Creative Commons Alıntı-LisansıDevamEttirme 3.0 Unported Lisansı ile korunmaktadır. Kullanıcılardan gelecek katkılar da bu lisans altında yayınlanacaktır.

Grup logosu Aslan Ünal (@aslanunal) tarafından tasarlanmış olup yine aynı lisans ile dağıtılmaktadır.

Creative Commons Alıntı-LisansıDevamEttirme 3.0 Unported Lisansı