Skip to content

دستکش های لاستیکی نیتریل در برابر چه خطراتی محافظت می کنند؟

soheilq99 edited this page Jul 23, 2022 · 2 revisions

دستکش یکبار مصرف یک قطعه ضروری از تجهیزات حفاظت شخصی (PPE)انتخاب دستکش یکبار مصرف مناسب برای محل کار شما یک تصمیم مهم است. کارکنان مراقبت های بهداشتی، به ویژه، به دستکش های یکبار مصرف قابل اعتماد نیاز دارند که آنها را از خطراتی مانند مواد شیمیایی، مواد بیولوژیکی، اشیاء تیز و غیره در امان نگه دارد. دستکش های نیتریل گزینه ای مناسب برای صنعت مراقبت های بهداشتی هستند زیرا محافظ، بادوام، آسان برای تعویض، مقرون به صرفه و بدون لاتکس هستند.

برای کمک به شما در انتخاب آگاهانه PPE، این مقاله به این موضوع می‌پردازد که دستکش‌های نیتریل چیست، در چه مواردی استفاده می‌شوند، دستکش‌های نیتریل چه خطراتی دارند و در برابر آن محافظت نمی‌کنند و چگونه دستکش یکبار مصرف مناسب را برای کاربرد خود انتخاب کنید. صرف نظر از اینکه در کدام نوع از مراقبت های بهداشتی کار می کنید، این مقاله به شما کمک می کند تا بهترین PPE را برای خود تعیین کنید.

دستکش های نیتریل چیست؟ دستکش های نیتریل یک نوع یکبار مصرف، موثر و ارزان برای محافظت از دست برای کارگران در طیف گسترده ای از صنایع است. کلمه نیتریل مخفف لاستیک آکریلونیتریل-بوتادین است. بر خلاف دستکش های لاتکس که با لاستیک طبیعی ساخته می شوند، دستکش های لاستیکی نیتریل مصنوعی و بدون لاتکس هستند. این بدان معنی است که دستکش های نیتریل یک جایگزین قابل اعتماد PPE برای هر کسی که به لاتکس حساسیت دارد است.

برای تولید این دستکش های لاستیکی مصنوعی، لاستیک درختان لاستیک ابتدا باید قبل از پردازش مجدد به لاستیک لاتکس تبدیل شود. هنگامی که لاستیک به لاتکس تبدیل شد، مونومرهای آکریلونیتریل و بوتادین به یکدیگر متصل می شوند تا مواد ترکیبی نیتریل را تشکیل دهند. این مرحله اضافی از پردازش، تمام پروتئین های لاتکس را حذف می کند و دستکش های نیتریل را به طور قابل اعتمادی بدون لاتکس می سازد.

دستکش های نیتریل به دست آمده بادوام هستند و همچنین در برابر سوراخ شدن و مواد شیمیایی مقاوم هستند. در حالی که تولید دستکش‌های لاستیکی نیتریل یکبار مصرف یک فرآیند گران قیمت بود، پیشرفت‌های تکنولوژیک مدرن منجر به رویکرد مقرون‌به‌صرفه‌تر شده است. قیمت دستکش نیتریل اکنون به همان اندازه دستکش های لاتکس معمولی مقرون به صرفه هستند. با توجه به مقرون به صرفه بودن، در دسترس بودن و درجه آلرژی پایین دستکش های نیتریل، بسیاری از مردم آن را به دستکش های لاتکس ترجیح می دهند.

دستکش‌های لاستیکی نیتریل در رنگ‌ها، ضخامت‌ها و اندازه‌های مختلف در دسترس هستند که آن‌ها را برای مجموعه‌ای از کاربردها مناسب می‌سازد. دستکش‌های نیتریل نیز تک جنسیتی و دوسویه هستند، بنابراین کارگران مجبور نیستند وقت خود را برای یافتن ست‌های همسان تلف کنند، و محل کار نیز نیازی به نگرانی در مورد نگهداری مدل‌های متعدد در انبار ندارد.

دستکش های نیتریل برای چه مواردی استفاده می شوند؟ تفاوت دستکش های نیتریل و وینیل با لاتکس و کاربرد هرکدام در صنایع های مختلف چیست؟ دستکش‌های یکبار مصرف، محافظت قابل‌ اطمینانی از دست در برابر طیف وسیعی از خطرات بالقوه از جمله بریدگی، مایعات و مواد ساینده را به کاربر می‌دهند.

تناسب راحت دستکش‌های نیتریل و سهولت در پوشیدن و برداشتن آن‌ها همچنین آنها را به یک دارایی ارزشمند برای صنایعی تبدیل می‌کند که به استفاده طولانی‌مدت از PPE نیاز دارند. دستکش های نیتریل برای کاربردها یا کارهایی که مدت زمان کمتری دارند و نیاز به تعویض مکرر دستکش دارند نیز مناسب هستند.

به طور خاص، دستکش های نیتریل می توانند به کارگران در این محیط ها کمک کنند:

امکانات پزشکی: دستکش‌های نیتریل معمولاً برای مقاصد پزشکی استفاده می‌شوند، زیرا هر زمان که یک متخصص پزشکی در حال ارزیابی بیمار، دست زدن به مواد بیولوژیکی یا دفع زباله‌های پزشکی است، یک مانع تماس دو طرفه ایجاد می‌کند. از معاینه و جراحی گرفته تا دندانپزشکی و داروسازی، دستکش‌های نیتریل به کارکنان مراقبت‌های بهداشتی در انواع تخصص‌ها محافظت از دست را ارائه می‌دهند. FDA توصیه می کند که کارگران در بیمارستان ها و سایر مراکز مراقبت های بهداشتی برای اطمینان از محافظت کافی از دستکش نیتریل استفاده کنند. آزمایشگاه های شیمیایی: کسانی که به طور منظم کارهای آزمایشگاهی را انجام می دهند اغلب با مواد بالقوه مضر در تماس هستند. مقاومت شیمیایی دستکش های نیتریل آنها را به یک راه حل مناسب برای محافظت از این کارگران در برابر مواد خطرناک مانند مواد شیمیایی خطرناک و حلال های آلی تبدیل می کند. کارخانه‌های صنعتی: پوشیدن دستکش‌های نیتریل می‌تواند از خطراتی مانند محصولات تمیزکننده تجاری، مواد شیمیایی، آفت‌کش‌ها و موارد دیگر محافظت کند و آنها را برای محیط‌های صنعتی و تجاری بسیار مناسب کند. کسانی که در نقش های تولیدی، خودروسازی یا سرایداری کار می کنند نیز برای مهارتی که دارند به دستکش های نیتریل متکی هستند. خدمات غذا: دستکش‌های نیتریل برای جابجایی مواد غذایی بی‌خطر هستند و می‌توانند محافظت بیشتری را در حین آماده‌سازی غذا به کاربر ارائه دهند. سهولت تعویض دستکش های نیتریل همچنین آنها را برای افرادی که در نقش مشتری قرار دارند، که اغلب به تعویض مکرر دستکش نیاز دارند، عالی می کند. علاوه بر این، استفاده از یک سیستم کد رنگی از دستکش های نیتریل می تواند به یک تجارت مبتنی بر مواد غذایی کمک کند تا از آلودگی متقابل جلوگیری کند.

چرا دستکش های لاستیکی مصنوعی را به جای لاستیک طبیعی انتخاب کنیم؟ دستکش های لاستیکی مصنوعی، مانند دستکش های نیتریل، مزایای مختلفی را ارائه می دهند که دستکش های لاستیکی لاتکس طبیعی نمی توانند. در زیر پنج مزیت برتر انتخاب دستکش لاستیکی نیتریل به جای دستکش لاتکس آورده شده است.

مقاومت در برابر سوراخ شدن بالا: مقاومت دستکش های نیتریل در برابر سوراخ شدن و پارگی باعث دوام بیشتر آنها نسبت به دستکش های لاتکس می شود. پونتو