Sarıyer Akademi Yapay Zeka II
Switch branches/tags
Nothing to show
Clone or download
Permalink
Failed to load latest commit information.
2017 YZ 3 eklendi Sep 11, 2018
2018 Outlier Deetction using IQR rule Oct 19, 2018
README.md Update README.md Sep 30, 2018

README.md

Başvuru

Başvuru süresi geçmiştir. Ama bir sonraki eğitimden ilk sizin haberiniz olsun isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

  • Başvuru (Anket ve Seçme Sınav Soruları)Proje Odaklı Yapay Zeka Eğitimi

Eğitimin Amacı Çağın bilim ve teknolojisine yön verebilecek, çok boyutlu ve disiplinler arası düşünebilen gençlere ve bu gençleri yetiştirecek proje odaklı bir eğitim modeline ihtiyacımız var. Bu vizyon doğrultusunda, 2017 yılından beri Sarıyer Akademi bünyesinde, Türkiye'de öncü sayılabilecek aşağıdaki eğitimleri tamamladık.

Bu eğitimlerde lise ve üniversite öğrencileri hatta mezunlar ile lisansüstü öğrencileri yan yana proje geliştrdi ve eğitime devam eden herkes birbirinden çok şey öğrendi.

Başarılar ve Hedefler Bazı öğrencilerimizin projeleri, akademik makalelere dönüştürüldü ve uluslararası akademik konferanslardan kabul aldı. Bazı öğrencilerimiz çeşitli etkinliklerde yaptıkları sunumlar nedeniyle iş ve staj teklif aldılar. Bu eğitimde de, hedefimiz öğrencilerin kendi projelerini hayata geçirebilmeleridir.

Eğitim ProgramıBaşvuru Koşulları

Eğitim yeri ve zamanı Eğitim Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde perşembe günleri saat 16:30 - 20:00 arasında gerçekleşecektir. Katılımcıların 16 haftalık eğitimin tümüne katılmaları gerekmektedir. Eğitim ücretsizdir.

Anket ve Seçme Sınav Soruları

Aşağıdaki ankette sizden bazı bilgilerinizi girmenizi isteyeceğiz, proje önerinizi ve bu eğitime katılmak için motivasyonunuzun ne olduğunu soracağız. Ama öncelikle size soracağımız yapay zeka ile ilgili 8 basit soruyu cevaplamanızı isteyeceğiz. Cevaplarınızı jupyter notebook, pdf ya da word halinde yüklemenizi rica edeceğiz. Hazırsanız, aşağıdaki linkten anketimizi doldurmaya başlayablirsiniz.

  • Başvuru (Anket ve Seçme Sınav Soruları)

Katılımcılardan Beklentilerimiz

Devam Gerekliliği Bilindiği gibi yapay zeka herkesin merakını cezbeden ama ciddi emek göstermeyen hiç kimsenin başarı elde edemeyeceği bir konudur. Katılımcılardan ricamız, eğer kendinizde uzun soluklu ve emek isteyen bir araştırma sürecini yürütecek gücü göremiyorsanız bu eğitime başvurmayınız.

Programlama Bilgisi Gerekliliği Python dili ile programlama daha önce yapmamış olabilirsiniz. Sizden bu konuda kendinizi geliştirmenizi bekliyoruz. Eğer Python öğrenmek için emek vermeyecekseniz, bu eğitime başvurmayınız. Unutmayınız ki, bu bir programlamaya giriş eğitimi değil, proje odaklı bir yapay zeka eğitimidir. Eğitime gelmeden önce, bilgisayarınıza Anaconda dağıtımını yükleyiniz. Böylece tüm gereken python paketleri bilgisayarınıza otomatik olarak yüklenecektir. (Eğer paketleri tek tek kendiniz yüklemek isterseniz, Python ve Jupyter Notebok ve Numpy, SciPy, Scikit-learn, Pandas, Matplotlib, NetworkX ve NLTK paketlerini yükleyiniz.)