Skip to content
master
Go to file
Code

Latest commit

 

Git stats

Files

Permalink
Failed to load latest commit information.
Type
Name
Latest commit message
Commit time
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

README.md

YazBel Belgeleri

Önemli not: İki ayrı belgelendirmeden kaçınmak için Python ile ilgili katkılarınızı lütfen python-istihza belgelendirmesine yapınız.

https://belgeler.yazbel.com

YazBel projesi belgelerine hoşgeldiniz! Bu veri havuzu çeşitli programlama dilleri, çatılar(frameworks), kütüphaneler, teknolojiler ve araçlar hakkında Türkçe belgeler içermektedir.

Belgeler Hakkında

Belgeler, belgenin anlattığı programlama dili, kütüphane ya da teknoloji ile isimlendirilmiş dizinlerde ayrı olarak tutulmaktadır. Belgeler yazılırken işaretleme dili olarak AsciiDoc, belgelendirme oluşturucusu olarak da Asciidoctor kullanılmıştır.

Nasıl yardım alabilirim?

Her zaman YazBel forumunda bir konu açarak aklınızdaki soruları sorabilirsiniz. Topluluk size yardım etmekten mutluluk duyacaktır.

Nasıl yardım edebilirim?

Birçok şekilde yardım edebilirsiniz:

  • Belgelerde değişiklik yaparak çekme isteği(pull request) gönderebilirsiniz. Yazım yanlışları ve küçük hatalar için GitHub arayüzünü kullanabilirsiniz ancak daha büyük ve karmaşık düzeltmeler için veri havuzunu bilgisayarınıza çekmeli, daha sonrasında düzeltmeleri yapıp çekme isteği göndermelisiniz. Her iki durumda da kısa ve öz bir işleme mesajı(commit message) yazdığınıza emin olmalısınız.

  • Eğer bir yanlış gördünüz ancak bir sebepten ötürü düzeltmeyi kendiniz yapmak istemediyseniz, bu hatayı bildirerek de yardım edebilirsiniz. Bunun için veri havuzunun konular(issues) dizininde bir konu açın, başlık ve açıklama kısmına ilgili metinleri yazın ve gönderin. Başlık kısmının kısa ve öz olmasına dikkat edin.

  • Forumda sorulan soruları cevaplayabilirsiniz.

Lisans

LICENSE dosyasında da belirtildiği üzere bu belgelerin lisansı Creative Commons Atıf-GayriTicari-AynıLisanslaPaylaş 4.0 Uluslararası (CC BY-NC-SA 4.0) lisansıdır. Daha fazla bilgi için lütfen dosyanın içeriğine bakınız.

About

YazBel Projesi Belgeleri

Resources

License

Releases

No releases published

Packages

No packages published

Languages

You can’t perform that action at this time.