Θα φτιάξω μια δικτυακή εφαρμογή η οποία παρουσιάζει στατιστικά για τους καλύτερους παίχτες μιας επιλεγμένης χρονίας από 1950 εώς 2017. Το input θα είναι η χρονία που μας ενδιαφέρει καθώς και οι παράμετροι με τις οποίες θα επιλέξουμε τους καλύτερους παίχτες. Το input θα δίνεται μέσω της web σελίδας. Οι παράμετροι θα είναι πάντα 3, η πρώτη θα αφορά την θέση του παίκτη (πχ shooting guard, center κλπ) και θα δίναται η επιλογή All , όπου δεν θα γίνεται διάκριση σχετικά με την θέση. Η δεύτερη παράμετρος θα είναι εκείνη πάνω στην οποία θα συγκρίνονται οι παίκτες, κάποιες από τις επιλογές που θα υποστιρίζονται θα είναι πχ συνολικοί πόντοι της σεζόν, αριθμός assists και ευστοχία τριπόντων. H τρίτη παράμετρος θα δείχνει το πλήθος των παιχτών που μας ενδιαφέρει να λάβουμε δεδομένα. Το output θα μας επιστρέφει ταξινομημένους τους καλύτερους παίχτες. Τα δεδομένα θα εξαχθούν από https://www.kaggle.com/drgilermo/nba-players-stats/data?select=Seasons_Stats.csv
Θα χρησιμοποιήσω τις τεχνολογίες:
- Mysql
- Javascript(ReactJs)
- Java(Spring)
- Html
- Css
Το link για την παρουσιάση είναι : https://www.youtube.com/watch?v=qtG60qgELC4