Skip to content
New issue

Have a question about this project? Sign up for a free GitHub account to open an issue and contact its maintainers and the community.

By clicking “Sign up for GitHub”, you agree to our terms of service and privacy statement. We’ll occasionally send you account related emails.

Already on GitHub? Sign in to your account

Popsat a ošetřit všechny možné způsoby použití #17

Open
honzajavorek opened this issue Jan 10, 2017 · 5 comments
Open

Popsat a ošetřit všechny možné způsoby použití #17

honzajavorek opened this issue Jan 10, 2017 · 5 comments

Comments

@honzajavorek
Copy link
Member

Blog má spoustu nejasností a problémů:

 • Původní myšlenka byla, že většina článků bude jen text. To se nepotvrdilo, prakticky každý článek má fotky. "Jednoduchý" návod na přidání článku nikdo nepoužívá, protože neumožňuje přidat fotky. Odkaz na složitější návod nejde moc dobře vidět.
 • Složitější návod nepočítá s tím, že člověk není Pyvec contributor a že má fork.
 • Když udělám branch, blog publish pošle všechno do branche. Když jsem na master, pošle to do masteru. Člověk, který má přístup do masteru, ale chce poslat PR, se snadno splete. Nikde není napsáno, že si má někdo někde dělat branch.
 • Když nemám přístup do repozitáře, musím udělat fork a pak poslat příspěvek z něj. Tam by už měl blog publish detekovat, že chci udělat PR, ale opět můžu buď posílat z master forku nebo z větve a nikde to není popsané. Pokud chci napsat v budoucnu další článek, musím udělat buď sync s upstream, nebo smazat fork a začít znova.
 • Je těžké vyvážit návody podle toho, jestli někdo umí git, neumí git, atd. Někdo článek naklikává přes GitHub a to dělá zase úplně jiné věci.
 • Není úplně jasné jak něco opravit ve vytvořeném PR, když někdo něco okomentuje. Záleží to dost na tom, jestli to člověk poslal z forku, masteru, naklikal to přes GitHub, ... zase je 20 možností.

Možná je toho víc, snažil jsem se sepsat hlavně zádrhely, na které jsem narazil já, @lspdv a @zuzejk.


Celkově jsou návody nedostatečné. Otázka je, jestli chceme spíš

 1. psát návody na všechny možné varianty jak do tohoto blogu přispět z gitu a navíc z GitHubu, pro začátečníky i pokročilé,
 2. nějak tuto komplexitu zapouzdřit do blog publish a podchytit v tom příkazu všechny možné varianty jak do tohoto blogu přispět z gitu a navíc z GitHubu, pro začátečníky i pokročilé,
 3. nebo se vykašlat na blog v podobě git repozitáře a dát to někam na medium.com či jinam.

První dvě varianty:

➖ Blog musí někdo vyvíjet, opravovat, vylepšovat, dodělávat návody. Já nemusím mít vždycky čas.
➕ Blog učí začátečníky pracovat s GitHubem, Gitem, Markdownem, reviews, apod., což jsou dost zásadní znalosti. Není to úplně škola hrou, ale pořád je to podle mě užitečný.
➕ Na blogu lze dělat PR, které fungují dobře na review před vydáním a to review nemusí dělat jeden nějak pověřený člověk, ale kdokoliv. Blog funguje transparentně, komunitně, kdokoliv může poslat PR a kdokoliv se k němu může vyjádřit. Kdokoliv může poslat další PR třeba s opravou překlepu.

Třetí varianta:

➕ Nikdo se nemusí starat o provoz blogu, ten prostě funguje a lidi na něj píšou. Není potřeba nic programovat, provozovat, psát návody a mít na to čas.
➖ Nevím, jak funguje přesně Medium, jestli tam jde nějak mít víc autorů, dělat review článku, apod. a přitom to mít nějak relativně zadarmo.

@lspdv
Copy link
Member

lspdv commented Jan 10, 2017

@honzajavorek nekdy premyslim, jestli misto tohoto vypisovani by nebylo lepsi rovnou tu vec dodelat, aby to lidi mohli pouzivat

@lspdv
Copy link
Member

lspdv commented Jan 10, 2017

image uploaded from ios

@lspdv
Copy link
Member

lspdv commented Jan 10, 2017

V prni rade neni pravda, ze lidi pouzivaji slozitejsi navod a posilaji pres git. Osobne se o to snazim, ale casto dojde ke konfliktu. Jsou tu PyLadies, ktere by ocenily, kdyby byla moznost posilat pres GH consoli. Tedy by asi stacilo povolit pridavani fotek jako PR

@honzajavorek
Copy link
Member Author

honzajavorek commented Jan 10, 2017

@lspdv Co je GH konzole? To je právě problém tohoto blogu - není moc dělaný na to, aby se sem dalo něco hodit klikáním na webu. Já třeba vůbec nevím,

 • že jde přes web přidávat fotky
 • že je to nějak zakázané a jde to nějak někde povolit

Myslel jsem, že to jde jen přímo přes git. Podle toho textu ze screenshotu to vypadá, že abys mohla nahrávat fotky přes web, musíš mít plná oprávnění na tento repozitář. Takže nikdo, kdo chce jen přispět článkem, nenahraje fotky přes web GitHubu a my s tím nic neuděláme. V nastavení repozitáře jsem nenašel, že by to šlo měnit.

Druhá půlka popisu tohoto issue byla právě o tom, jestli se s tímhle blogem nad gitem vůbec dál trápit, když je to pro začátečníky nepoužitelný, a jestli nepřejít jinam.

@lspdv
Copy link
Member

lspdv commented Jan 10, 2017

GitHub webova konzole.

Sign up for free to join this conversation on GitHub. Already have an account? Sign in to comment
Labels
None yet
Projects
None yet
Development

No branches or pull requests

2 participants